Sprzedaż pelletu drzewnego – Ekologiczne i wydajne ogrzewanie

admin

Słyszałeś o pellecie drzewnym, ale nie wiesz, czym on dokładnie jest? Zastanawiasz się, czy to dobry materiał na ogrzewanie budynku? Sprzedaż pelletu drzewnego wciąż wzrasta, a to znaczy, że ludzie coraz chętniej się na niego decydują. Dlaczego? O tym w poniższym artykule.

Sprzedaż pelletu drzewnego – Czym jest „pellet drzewny”?

Pellet drzewny jest najbardziej efektywnym opałem. Dlaczego? Wartość opałowa peletu drzewnego to ponad 18 MJ/kg. Niska zawartość wilgoci w nim sprawia, że jest on bardziej efektywnym paliwem niż drewno. Jest to nowoczesna, ekologiczna i ekonomiczna alternatywa dla paliw tradycyjnie stosowanych do ogrzewania domów, firm czy obiektów użyteczności publicznej. Sprzedaż pelletu drzewnego obejmuje co najmniej trzy jego rodzaje:

  • Pellet drzewny przemysłowy – jest on wyprodukowany z pyłów drzewnych meblowych. Doskonale nadaje się do kotłowni przydomowych jak i zarówno do dużych kotłowni oraz zakładów przemysłowych, produkcyjnych, charakteryzuje się wyższą zawartością popiołu oraz wysoką kalorycznością. Jest przeznaczony do mniej wymagających kotłów.
  • Z certyfikatem ENplus A1 – wyprodukowany wyłącznie z wyselekcjonowanych suchych trocin iglastych bez kory. Jest paliwem czystym, ekologicznym z bardzo niską zawartością popiołu oraz wysoką kalorycznością. Przeznaczony dla bardziej wymagających kotłów.
  • Z certyfikatem ENplus A2 – powstaje w 100% z trociny stolarskiej suszonej. charakteryzuje się niską zawartością popiołu oraz wysoką kalorycznością.

Jakie są zalety ogrzewania peletem drzewnym?

producent pelletu drzewnego

Producent pelletu drzewnego – Zalety, które przewyższają inne materiały

Każdy opał ma swoje zalety i wady, jednak pelet drzewny ma zdecydowanie więcej zalet. Producenci pelletu drzewnego przede wszystkim zwracają uwagę na:

  • Dużą koncentrację energii,
  • Komfort użytkowania: czystość przechowywania, użytkowania i transportu,
  • kaloryczność podobną do węgla kamiennego,
  • brak szkodliwych emisji spalin,
  • niską zawartość popiołu,
  • paliwo w pełni odnawialne,
  • możliwość pełnej automatyki procesu spalania.

Jeśli planujesz zmianę opału, postaw na pelet drzewny. W ten sposób nie tylko sam zyskasz korzyści, ale także przyczynisz się do ochrony środowiska.

Next Post

Czy warto korzystać z masaży kosmetycznych?

Masaże są znane na całym świecie i posiadają naprawdę sporo zwolenników. Często nie każdy z nas może sobie pozwolić na częste masaże ze względu na ich ceny, ale raz na jakiś czas warto poświęcić swoje oszczędności na ten przyjemny rytuał. Czy warto skorzystać z masaży? Odpowiadamy tak! Dlaczego? Tego dowiecie […]
Masaż Inowrocław

Obserwuj nas