Czy warto oferować usługi dźwigowe? Najpierw trzeba zainwestować

admin

Myślisz o własnym biznesie? Jednym z pomysłów jest kupno dźwigu, zrobienie kursu na operatora tej maszyny i oferowanie usług?  Usługi dźwigowe Bydgoszcz są w cenie. Jednak zainwestowanie w tak dużą maszynę to duże przedsięwzięcie. Czy opłacalne?

Czy warto oferować usługi dźwigowe Bydgoszcz?

Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej firmy. Praca na czyjś rachunek nierzadko frustruje. Zeszły rok (2022) nie był łatwy, a tak naprawdę nie wiemy jeszcze co przyniesie obecny. Jednak wiele inwestycji budowlanych na nowo ruszyło, inne dopiero zaczynają. To oznacza, że potrzebne są usługi dźwigowe Bydgoszcz. Ale żeby wynajmować dźwig trzeba go mieć. Jego posiadanie również wiąże się z kosztami. Sam zakup przynajmniej jednego dźwigu to koszt minimum 50 tysięcy złotych. Należy też pamiętać o przeglądach tych maszyn. Żurawie samojezdne, wieżowe, szynowe oraz żurawie przenośne o udźwigu powyżej 3200 kg podlegają pełnemu dozorowi technicznemu. W przypadku dźwignic objętych pełnym dozorem technicznym przeprowadza się pełne coroczne badania okresowe, badania odbiorcze w warunkach gotowości do pracy, a także zaświadczenia kwalifikacyjne operatorów i osób konserwujących. To kolejna sprawa – operatorzy. Jeśli chcesz, by wynajem dźwigów przynosił zyski musisz być operatorem lub takiego zatrudnić. Mało kto chce wynająć samą maszynę.  

usługi dźwigowe Poznań

Poszybowanie nad konkurencję – Kolejny problem  

Nie można zapomnieć o konkurencji. Na rynku jest wielu przedsiębiorców oferujących usługi dźwigowe Poznań. Ponieważ wielu z nich działa od lat, cieszą się zaufaniem. Aby się wybić ponad konkurencję trzeba zadbać o dobre, szerokie wyposażenie. Jednak warto przy tym pamiętać o prostej zasadzie – lepiej kupić 2 czy 3, ale porządne maszyny, niż 5 przestarzałych i mało skutecznych. Opłacalną opcją jest również inwestowanie w różne maszyny budowlane. Nierzadko lepiej kupić standardowy dźwig, który nada się na większości budów, a prócz niego koparko-ładowarkę, podnośnik koszowy,  walec. Dzięki temu dana firma budowlana będzie mogła skorzystać z kompleksowych usług w zakresie wynajmu maszyn w jednej firmie – a to wielki plus.

Next Post

Wszystko o rowerach trekkingowych!

Rowery trekkingowe to bardzo wszechstronne i popularne modele rowerów, które są przeznaczone do jazdy po różnego rodzaju nawierzchniach. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i chcą eksplorować nowe tereny.
Rowery holenderskie

Obserwuj nas