Cięcie wodą – co warto wiedzieć o tej metodzie obróbki metali?

admin

Metod, którymi można obrabiać metale jest wiele. Do jednej, popularniejszej metody należy cięcie wodą. Co warto wiedzieć o tej metodzie? Jakie inne, tuż obok cięcie wodą, wykonywane są równie często? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się.

Cięcie wodą – co warto wiedzieć o tej metodzie?

Cięcie wodą jest jedną z popularniejszych metod, jeśli chodzi o obróbkę metali. Dlaczego? Uważana jest ona za ,,czystą” obróbkę. Wykonuje się ją za pomocą specjalnego urządzenia, które zwane jest WaterJet. Wiele przedsiębiorstw świadczy tego typu usług, co ważne nie narzekają one na brak liczby zainteresowanych odbiorców.

Poznaj zalety cięcia wodą!

Cięcie strumieniem wody to metoda, która ma wiele zalet. Do najważniejszych z nich zaliczymy:

  • czystość podczas obróbki – dzięki temu, że obróbka wykonywana jest przy użyciu wody, nie są wytwarzany pyły i zanieczyszczenia,
  • precyzja – obrabiane materiały wodą charakteryzują się ogromną precyzją i wysoką jakością krawędzi,
  • brak wykorzystania wysokiej temperatury – czynnikiem tnącym jest woda, która nie ma wysokiej temperatury, nie tak jak w przypadku innych metod. Dzięki temu materiały nie musza być obrabiane kilka razy,
  • możliwość obróbki różnorodnych materiałów – możliwa jest obróbka nie tylko metali, ale również i innych materiałów.

Zalety te sprawiają, że wielu przedsiębiorców świadczy tego typu usługi. Precyzja i wysoka jakość obróbki to najbardziej charakterystyczne cechy tej metody.

Cięcie strumieniem wody

Inne znane techniki obróbki metali

Obróbka metali wykonywana jest za pomocą wielu innych metod. Nie należy do niej jedynie cięcie wodą. Do równie znanych zaliczymy też:

  • toczenie CNC,
  • frezowanie CNC,
  • gięcie blach,
  • cięcie metali,
  • obróbka skrawaniem.

Metod obróbki jest wiele. To, którą z nich wybierzemy zależy od tego, jakich efektów oczekujemy. Wybierając miejsce, w którym skorzystamy z usług, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę. Istotne są również takie czynniki jak: jakość świadczonych usług, wyposażenie miejsca pracy czy doświadczenie pracowników.

Next Post

<strong>Internet rządzi światem – Wykorzystaj to w swoim biznesie</strong>

Czy wiesz, ile czasu dziennie spędzamy w sieci? Odpowiedź może Cię zaskoczyć! W tym artykule podamy kilka statystyk. Bez ogródek można powiedzieć, że Internet rządzi światem. Czy to dobrze? Wszystko ma swoje wady i zalety. Jednak Internet może najwięcej zdziałać w kontekście marketingu. Pozycjonowanie Poznań stron i sklepów Internetowych, a […]
pozycjonowanie Poznań

Obserwuj nas