Interesuje Cię tematyka kosmetyczna? Może sama pracujesz, jako kosmetyczka i chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej o pilnikach do paznokci? Zapraszamy do dalszej części artykułu, w którym przeczytasz same ciekawostki.
Jak dzielą się pilniki?
Na rynku możemy spotkać naprawdę wiele podziałów pilników do paznokci. Najczęściej spotykany jest jednak podział na ich rodzaj.
- Pilnik szklany,
- Pilnik ceramiczny,
- Pilnik metalowy,
- Pilnik diamentowy,
- Pilnik papierowy,
- Pilnik jednorazowy,
- Elektryczny pilnik,
- Pilnik laserowy.
Czy ziarnistość pilników jest bardzo ważna?
Każdy, kto korzysta z pilników, powinien wiedzieć jaką ziarnistość wybrać. Profesjonalna nazwa ziarnistości pilników w kosmetologii to gradacja. Pilniki posiadają różne gradacje po to, aby móc dobrać dany pilnik do płytki paznokcia, ale także do różnych prac. Pilniki z wyższą ziarnistością są szorstkie i mocno piłują płytkę, natomiast pilniki z niską ziarnistością idealnie nadają się do polerowania. Gradacje możemy podzielić na:
- Pilniki gruboziarniste gradacja wynosi od 80 do 100,
- Pilniki średnioziarniste (100-180),
- Pilniki drobnoziarniste (180-400),
- Polerki (500-3000).
Oczywiście czym większa gradacja, tym pilniki lub bloczki polerskie do paznokci są delikatniejsze. W sklepach możemy spotkać także oznaczenia 100/180. Co one oznaczają? Są to pilniki dwustronne, które posiadają dwa rodzaje gradacji. Różnica jest wyczuwalna, także bez problemu sprawdzimy, która gradacja jest wyższa, a która niższa.
Dlaczego tak ważne jest odpowiednie dobranie pilnika?
Każda kosmetyczka powinna znać się na gradacjach tak, aby móc dostosować odpowiednie pilniki do każdej klientki. Każda z kobiet, a nawet mężczyźni mają różne płytki paznokcia. Dla niektórych stosowanie największej gradacji mogłoby skończyć się bardzo źle, a na niektórych to praktycznie nie działa. Odpowiednie przygotowanie paznokci do malowania to klucz do pięknie wyglądających dłoni, właśnie dlatego znajomość gradacji jest tak ważna.