Internet rządzi światem – Wykorzystaj to w swoim biznesie

admin

Czy wiesz, ile czasu dziennie spędzamy w sieci? Odpowiedź może Cię zaskoczyć! W tym artykule podamy kilka statystyk. Bez ogródek można powiedzieć, że Internet rządzi światem. Czy to dobrze? Wszystko ma swoje wady i zalety. Jednak Internet może najwięcej zdziałać w kontekście marketingu. Pozycjonowanie Poznań stron i sklepów Internetowych, a także promowanie w social mediach może przynieść świetne efekty.

Ile czasu spędzasz w sieci?  

Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak dużo czasu dziennie poświęcasz na przeglądanie mediów społecznościowych i surfowanie po Internecie. Same media zabierają statystycznemu Polakowi średnio 7 godzin i 4 minuty tygodniowo. Co ciekawe, praca online zajmuje 16 godzin tygodniowo, a średni czas spędzony w sieci tygodniowo to aż 51 godzin. Czyli resztę poświęca się zwykle rozrywce. Oczywiście dane są statystyczne, wyciąga się średnią, każdy przypadek może być nieco inny. 

Internet rządzi naszym życiem – Plusy i minusy  

Dzięki globalizacji, możliwości komunikowania się z różnymi ludźmi, bez ograniczeń, ludzie mogą być bardzo zjednoczeni niż kiedykolwiek. Z drugiej strony środowisko internautów jest tak brutalne, że wielu ludzi z powodu hejtu w Internecie nie radzi sobie z emocjami. Kolejna kwestia to brak realnej komunikacji w rodzinach. Niestety, dziś już nawet dorośli nie dają dobrego przykładu. W trakcie jedzenia wspólnego posiłku korzystają z telefonów. Zajmują się sprawami służbowymi lub rozrywką zamiast poświęcić czas rodzinie. Trzeba jednak przyznać, że możliwość wysłanie maila zamiast listu jest sporym ułatwieniem i przyspieszeniem prac. Internet szczególnie mogą wykorzystać przedsiębiorcy. W jaki sposób?

pozycjonowanie globalne

Konto w social mediach, strona internetowa i jej pozycjonowanie Poznań

Ponieważ to Internet dziś nami rządzi, również marketing przeniósł się do świata online. To głównie w mediach społecznościowych i w wyszukiwarkach ogłaszają się przedsiębiorcy. Najlepiej zacząć właśnie od konta na Facebooku, Instagramie, Tik Toku czy YouTube. Dlaczego? Bo jak wspomnieliśmy już wcześniej, media społecznościowe zabierają nam średnio ponad 7 godzin tygodniowo. W tym czasie można się dobrze zapoznać z kontem jakiejś firmy. W mediach budujesz relację z odbiorcami, docierasz do znajomych ich znajomych i tak dalej. Bardzo ważne jest również stworzenie strony internetowej i jej pozycjonowanie Poznań. Co to znaczy? Chodzi o działania, które pomogą wynieść stronę na szczyt w wyszukiwarce. A pozycjonowanie globalne pomoże zdobyć tysiące lub dziesiątki tysięcy nowych klientów.

Next Post

Czy tani projektant wnętrz to dobry pomysł? 

Planujesz generalny remont mieszkania bądź domu? A może budujesz nowy dom i chcesz, żeby wszystko w nim było idealnie zagospodarowane i poukładane? Jeżeli masz dryg do rozplanowywania układu w mieszkaniu, szkoda kosztów na projektanta. Jednak dla osób, które nie potrafią pięknie urządzić w mieszkaniu projektant wnętrz Olsztyn może znacznie pomóc. […]
projektant wnętrz Olsztyn

Obserwuj nas