Domki modułowe – wady i zalety

admin

Budownictwo modułowe z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Moda na tego typu obiekty przyszła z zachodu, gdzie powstają tam nie tylko pojedyncze domki modułowe, ale całe osiedla, zbudowane właśnie z tego typu modułów. Nowe technologie na rynku powodują, że domki te powstają nawet w zaledwie kilka miesięcy – i oto jest największa zaleta tego budownictwa.

Domki modułowe – najważniejsze informacje

Decyzja o postawieniu domu nie jest podejmowana pochopnie. Zanim zdecydujemy się na budowę przemyślany projekt czy materiały, z których dom będzie zbudowany. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się domki modułowe, które wykorzystywane są nie tylko, jako domki letniskowe czy sezonowe, ale domki całoroczne.

Domki modułowe zbudowane są z elementów sześciennych – zwanych modułami. Produkowane są one we fabryce, a dalej składane są na miejscu. Czas produkcji modułów wynosi około miesiąca, natomiast składanie całej konstrukcji zajmuje zaledwie kilka dni – do tygodnia.

Domy modułowe całoroczne

Domy modułowe całoroczne – wady i zalety

Technologia, dotycząca tworzenia domków modułowych ma wiele zalet. Niewątpliwie jest to szybki czas budowy. Jeśli zależy nam na szybkim postawieniu domu, domku letniskowego czy biura, to domki letniskowe są idealnym rozwiązaniem. Ważne jest wybranie odpowiedniej firmy, dzięki której realizacja domku modułowego zostanie zrealizowana od A do Z, czyli począwszy od przygotowania projektu po organizację logistyki transportowej.

Istotne jest również to, że domki te mogą być postawione w dowolnym miejscu, często wymagają jedynie zezwolenie na budowę, które załatwia się szybko i bezproblemowo.

Z domków modułowych można zrobić większy, nawet piętrowy obiekt. Moduły domków można dostawiać w każdym momencie i każdym miejscu. Co ważne, domki te można zamontować i zdemontować o dowolniej porze. Jest również możliwość ich transportu.

Niestety istnieją również wady tego typu budownictwa. A mianowicie, często występuje problem z meldunkiem stałym. Związane jest to z trwałym połączeniem domku z gruntem.

Next Post

Hurtownia motoryzacyjna Gniezno – Nie daj się oszukać

Posiadasz samochód marki Audi, BMW lub Porsche? Jeśli tak, to pewnie wiesz jak wytrzymałe to auta. Ale nawet najlepsze samochody nie są niezniszczalne. Czasem trzeba kupić nowe części, najlepiej tanio. Nie każda hurtownia motoryzacyjna Gniezno posiada oryginalne części, choć może tak twierdzić. Jak nie dać się oszukać? Na co zwracać […]
hurtownia motoryzacyjna Gniezno

Obserwuj nas