Przenośniki ślimakowe – Co musisz o nich wiedzieć?  

admin

Przenośniki ślimakowe i kubełkowe to jedne z udogodnień dostępnych na rynku rolniczym. Ale wykorzystuje się je w różnych branżach. Czym są? Do czego się ich używa? Ile kosztują? O tym w poniższym artykule.

Przenośniki ślimakowe – Do czego?

Przenośniki ślimakowe to maszyny ułatwiające pracę przede wszystkim rolnikom i hodowcom zwierząt, ale również producentom oraz budowlańcom. Do czego służą te urządzenia o nieoczywistej nazwie? Dlaczego cieszą się taką popularnością w branży rolniczej? Służą do transportu materiałów sypkich na wcześniej ustalone odległości, dzięki czemu przyspieszają czynności kiedyś wykonywane ręcznie. Przenośniki te znane są również jako podajniki ślimakowe do zboża. Urządzenia tego typu składają się z długiej rury oraz napędu hydraulicznego. Co to umożliwia?

  • napełnianie silosów oraz worków,
  • podawania gotowej paszy z mieszalnika,
  • przenoszenia paszy ze śrutownika lub z gnojownika,
  • załadunku lub rozładunki ziarna,
  • załadunek rozsiewaczy oraz siewników będących na polu.

Choć niektóre ważą jedynie 30 kg to są bardzo przydatne. Jakie są ich zalety?

Zalety przenośników ślimakowych

Do najważniejszych zalet przenośników ślimakowych należy stosunkowo wysoka wydajność przy jednoczesnym niewielkim zapotrzebowaniu mocy, dzięki czemu możliwe jest sprawne wykonywanie codziennych obowiązków. Dają one także możliwość pracy pod różnymi kątami, a manewrowanie zestawem przy pracy jest łatwe. Co więcej, podajniki wyróżnia niska cena w stosunku do innych urządzeń rolniczych oraz niskie koszty eksploatacji. Jak widać, warto w nie zainwestować. Zaoszczędzają czas i koszty. Ile kosztują przenośniki ślimakowe? Ceny wahają się średnia między 3 a 6 tysiącami złotych. A co powiedzieć o przenośnikach kubełkowych?

przenośniki kubełkowe

Przenośniki kubełkowe – Niewielka różnica

Używając fachowego nazewnictwa przenośniki kubełkowe są urządzeniami do bliskiego transportu sypkich materiałów masowych takich jak: ziarna zbóż, cukier, kruszywa i tym podobne. Wykorzystywane są w procesach technologicznych. Najczęściej do napełniania silosów lub zbiorników. Klasyfikuje się je jako przenośniki cięgnowe członowe. Mówiąc bardziej „po naszemu”, dzięki nim możliwe jest przenoszenie materiałów sypkich na inny poziom. Umożliwiają transport materiału na duże wysokości. Charakteryzują się:

  • małą awaryjnością,
  • bezpieczeństwem pracy,
  • doskonałą szczelnością,
  • wysoką wydajnością,
  • niskimi kosztami eksploatacji.

Wykonywane są ze stali konstrukcyjnej lub kwasoodpornej. Kosztują więcej ponieważ kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wybierając dane urządzenie konsultuj się ze specjalistą, który najlepiej Ci doradzi.

Next Post

Założenia gospodarki odpadami i procesy z nią powiązane

Segregacja odpadów, ich wywóz, utylizacja i przetwórstwo jest bardzo ważne. W ostatnim czasie mamy coraz większa świadomość, że należy na każdym kroku dbać o nasza planetę. W tym celu została ustanowiona ustawa o gospodarce odpadami. Co warto o niej wiedzieć? Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się.
Gospodarka odpadami kujawsko pomorskie

Obserwuj nas