Nagrobki w Poznaniu – jakie najczęściej wybierają Poznaniacy?

admin

Wybór nagrobka to zazwyczaj nieprzyjemna chwila w życiu człowieka. Najczęściej wiąże się ze świeżą raną po utracie kogoś bliskiego. Być może warto odłożyć ten moment do choćby częściowego zagojenia rany, ponieważ wybór nagrobka to inwestycja na wiele lat, warto więc spokojnie wybrać wzór i materiał, z jakiego zostanie wykonany pomnik. Dodatkowo warto przyjrzeć się, jakie nagrobki są obecnie popularne i jakie mają opinie. 

Jakie rodzaje nagrobków dostępne są w Poznaniu?

Przede wszystkim istotne jest to, czy nagrobek w Poznaniu, jak i innych miejscach, będzie pojedynczy, podwójny, dziecięcy, urnowy czy rodzinny. To bardzo istotne, ponieważ decyduje o koszcie, ale też kształcie nagrobku i rodzaju materiału, z jakiego zostanie wykonany. Pracownicy zakładu kamieniarskiego w Poznaniu doradzą, jaki rodzaj nagrobka wybrać, a kamień, kolor i kształt pomogą ustalić na podstawie gustu oraz możliwego budżetu. 

Gotowe wzory czy indywidualny projekt?

Każdy zakład kamieniarski w Poznaniu posiada obszerną ofertę nagrobków w swoim katalogu. Oczywiście, klient może sam zdecydować o konkretnym bloku kamienia, z którego wykonany będzie nagrobek, jednak generalnie w katalogu wybiera kształt, detale, wielkość itp. jeśli klient ma specyficzne oczekiwania wobec nagrobka w Poznaniu lub chce stworzyć indywidualną ozdobę, może zdecydować się na projekt indywidualny, który – pomimo wyższej ceny – cieszy się coraz większym powodzeniem. Oczywiście kamieniarz zdecyduje, czy skomponowany przez klienta projekt ma rację bytu, będzie solidny i stabilny na wiele lat oraz czy etycznie jego umieszczenie na cmentarzu będzie odpowiednim ruchem. Zakładając jednak spełnienie tych warunków, można zaprojektować bliskim indywidualne nagrobki. 

Jakie nagrobki są najbardziej popularne w Poznaniu?

Wśród nagrobków w Poznaniu zdecydowanie dominują nagrobki granitowe – według znanych kamieniarzy, ich popularność nie słabnie – nic dziwnego! Granit to materiał niesamowicie wytrzymały, odporny na czynniki zewnętrzne i łatwy w utrzymaniu czystości. Zakłady kamieniarskie w Poznaniu posiadają obszerną ofertę nagrobków granitowych. 

groby

Marmur i piaskowiec – nowe trendy w budowaniu nagrobków

Marmur i piaskowiec coraz częściej pojawiają się w ofertach zakładów kamieniarskich z Poznania. Poza oczywistymi walorami estetycznymi, należy jednak wziąć pod uwagę pielęgnację takich nagrobków. Marmur jest materiałem delikatnym, wymaga używania specjalistycznych środków, konserwacji – w przeciwieństwie do granitu. Dokładnie tak samo sytuacja wygląda w przypadku piaskowca – bez odpowiedniej impregnacji nagrobek z piaskowca z pewnością ulegnie degradacji. 

Wybierając nagrobek w Poznaniu warto mieć na uwadze przyszłość i to, ile czasu będziemy w stanie poświęcić na pielęgnację grobu bliskich. 

Next Post

Nie trzymaj oszczędności w skarpecie – Inwestuj w mieszkania

Niestety, z powodu zmian w Polskiej gospodarce  nie opłaca się dziś trzymać oszczędności w przysłowiowej skarpecie. Dlaczego? Ponieważ wartość pieniądza cały czas spada. Za dwa miesiące może się okazać, ze za swoje oszczędności nie kupisz nawet połowy tego co dzisiaj. Dlatego najlepiej zainwestować w mieszkania Mogilno. Ogólnie nieruchomości zawsze się […]
mieszkania Mogilno

Obserwuj nas